Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich

/  Nasze Pasieki

Pasieka Kordecki i Wnukowie - Sylwester Bełtowicz

Pasieka wielopokoleniowa, pasję założyciela - dziadka Kordeckiego przejęli po nim jego wnukowie i prawnukowie. Pasieka wędrowna pozyskująca miody odmianowe: wielokwiatowe, rzepakowe, akacjowe, lipowe, gryczane, nawłociowe, nektarowo-spadziowe i wrzosowe.


Pasieka Kordecki i Wnukowie - Jarosław Bełtowicz

Pasieka oferuje sprzedaż wielu gatunków miodu i pyłku pszczelego oraz współpracę ze szkołami, organizację warsztatów w pasiece.


Pasieka wędrowna Chorzępów "Dolina Raby" - Jan Chorzępa

Pasieka rodzinna, liczy 130 rodzin pszczelich rozmieszczonych
na pasieczyskach w okolicach Krakowa oraz w Zubrzycy Górnej.
W sezonie wędruje na różne pożytki, głównie w okolice
Doliny Raby i Orawy.
W swojej ofercie posiada takie miody jak: rzepakowy, wielokwiatowy, akacjowy, lipowy, spadziowy oraz wrzosowy.


Pasieka Guciów - Kazimierz Koterba

Pasieka powstała w roku 1990, i obecnie liczy 160 rodzin pszczelich.
Główna pasieka zlokalizowana we wsi Guciów Gmina Zwierzyniec (województwo lubelskie, powiat zamojski na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego), natomiast pasieka rozwojowa hodowlana jest na terenie Prądnika Białego w Krakowie.
W pasiece pozyskiwany jest głównie miód: spadziowy, leśny, akacjowy, lipowy, mniszkowy, nawłociowy, faceliowy i wielokwiatowy, a w zależności od roku również miód wrzosowy, pyłek kwiatowy czy propolis .
W celu urozmaicenia pożytku pszczelego prowadzę uprawy facelii i gorczycy która niewątpliwie wpływa na poprawę jakości otrzymywanych produktów pszczelich".


Pasieka Rodziny Królów - Stanisław Król

Pasję do pszczelarstwa przejął po mamie i dziadku. Miodem zajmuję się od 20 lat. Pasję łączy z solidną wiedzą potwierdzoną certyfikatem Mistrza Pszczelarstwa.
Posiada pasiekę wędrowną, co oznacza, że pszczoły przewożę na różne tereny, z których pozyskuję najlepszy jakościowo miód. Dzięki temu może pochwalić się wieloma gatunkami naturalnych miodów.
W ofercie posiada miody: spadziowy, lipowy, gryczany, nawłociowy, rzepakowy, wrzosowy, akacjowy oraz wielokwiatowy.


Pasieka „Grodzisko” - Andrzej Kulig

Pasieka „Grodzisko” zlokalizowana jest w Szczyrzycu i została założona przez rodziców Pana Andrzeja. Wcześniej była usytuowana w Dobrej k.Limanowej, gdzie rodzice pszczelarzyli ponad 30 lat. Od 20 lat sam zajmuję się hodowlą pszczół. Pasieka prowadzona jest w sposób tradycyjny.
W pasiece pozyskiwane są miody odmianowe: mniszkowy, akacjowy, lipowy, nektarowo-spadziowy, oraz spadziowy. Głównym pożytkiem jest spadź - zarówno liściasta jak i iglasta. Jej wyjątkowe walory smakowe i lecznicze, potwierdzone nagrodami, poznała już duża ilość stałych odbiorców.
W pasiece przydomowej w Krakowie prowadzona jest hodowla matek pszczelich i odkładów.


Pasieka Rezerwat Leśny, Kozie Kąty - Magdalena Łukasiewicz i Łukasz Łukasiewicz

W samym sercu leśnego rezerwatu przyrody Kozie Kąty w gminie Skawina znajduje się pasieka "Rezerwat Leśny Kozie Kąty".
Pasieka oferuje to, co najlepsze, czyli miody, pyłek kwiatowy, propolis, pierzgę, mleczko pszczele oraz ciekawostki miodowe (cynamonem, rameczki sekcyjne). Gwarantujemy, iż produkty od naszych pszczół są wysokiej jakości.


Pasieka Rezerwat Leśny, Kozie Kąty - Robert Łukasiewicz

Początki pasieki sięgają roku 1929, kiedy to zostało zasiedlonych pięć pierwszych uli przez Jana Łukasiewicza, we wsi Zarudzie koło Zbaraża. Założyciel pasieki, Jan, znalazł następcę w synu Robercie.

Gospodarka prowadzona jest w ulach styropianowych, co umożliwiło stworzenie pasieki wędrownej, Pnie rozwozimy w miejsca, gdzie cywilizacja nie zdążyła jeszcze zniszczyć tego, co najlepsze. Są to tereny czyste ekologicznie, o zdrowym, świeżym powietrzu i wysokim poziomie zadrzewienia.


Pasieka Wędrowna Włóczykij - Anna i Łukasz Malinowscy

Tradycje pszczelarskie w naszych rodzinach były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Obecnie nasze gospodarstwo pasieczne liczy około 60 rodzin pszczelich rozlokowanych na trzech pasieczyskach. Dwa znajdują się na Podkarpaciu w malowniczych lasach Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego, a jedno w Krakowie. Dodatkowo w sezonie wędrujemy z pszczołami na różne pożytki.

W 2016 roku rodziny pszczele zagościły w Akademii Górniczo-Hutniczej, a dokładnie znajdują się na budynku Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Tam pomagają innym owadom w zapylaniu okolicznych parków i terenów zielonych.


Pasieka „Ekomiody" - Lidia i Mateusz Morawscy

Pasieka wędrowna oferuje szeroką gamę produktów pszczelich. W ofercie znajdą Państwo takie gatunki miodów jak miód wielokwiatowy, rzepakowy, akacjowy, faceliowy, lipowy, gryczany, nawłociowy oraz miód spadziowy. Ponadto pyłek kwiatowy, propolis oraz świece woskowe. Specjalnością pasieki jest miód spadziowy pochodzący z rodzinnego gospodarstwa ekologicznego zlokalizowanego w sercu Beskidu Niskiego. Lasy Magurskiego Parku Narodowego.


Rodzinne Gospodarstwo Pasieczne - Alojzy Ogórek

W miejscowości Budzyń w gminie Liszki pośród pół, łąk i lasów swoją pasieką ma Pan Alojzy Ogórek. Pan Alojzy oferuje doskonałe miody gatunkowe oraz pyłek kwiatowy będący niezwykle cennym źródłem składników odżywczych.


Pasieka pszczela w Dobrej - Anna Olsza

Pasieka znajduje się w miejscowości Dobra, w Beskidzie Wyspowym, w samym sercu lasów bukowo-jodłowych.
Specjalnością pasieki jest miód spadziowy i miody nektarowe.
Pani Anna prowadzi swoją pasiekę w tradycyjnych, drewnianych ulach.


Pasieka Opoka - Aleksandra i Marian Opokowie

Pasieka sięga korzeniami roku 1860. Wyniesiona z domu rodzinnego tradycja oraz przejęcie części pasieki były początkiem przygody z pszczołami.
Obecnie licząca 150 rodzin pszczelich rozmieszczona jest w okolicach Doliny Bolechowickiej i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pozyskuje miody odmianowe (rzepak, akacja, lipa, spadź) oraz pyłek kwiatowy, propolis, pierzgę i mleczko pszczele.
Pasieka prowadzi hodowlę matek pszczelich oraz realizuje program krzyżowanicy linii AM.
Właściciele – Pani Aleksandra i Pan Marian posiadają tytuł mistrza w zawodzie pszczelarza od 1986 r.


Pasieka na Koźlicy - Joanna i Grzegorz Pacek

Pasieka liczy kilkadziesiąt rodzin pszczelich. Tak duża ilość rodzin zmusiła właścicieli do szukania nowych miejsc i nowych pożytków. Wobec takiego wyzwania część pasieki stacjonarnej stała się pasieką wędrowną.
Pasieka stacjonarna posadowiona jest w otulinie Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego w Gminie Michałowice. Jest tam dużo zagajników, niekoszonych łąk i nieużytków, dlatego też miód pozyskiwany na tych terenach ma wyjątkowe właściwości smakowe.
W ofercie pasieki znajdą Państwo miód wielokwiatowy, rzepakowy, akacjowy, lipowy, gryczany, oraz z terenów leśnych.


Pasieka Babci Królowej - Olga Rapacz-Król

Pasieka została założona w 1950 roku w Skawie koło Rabki przez Wojciecha Rapacza. Pani Olga zainspirowana pasją swojego ojca prowadzi ją do dnia dzisiejszego. To najstarsza część Pasieki Rodziny Królów, która dała jej swój początek.
W ofercie pasieki znajdują się miody wielkokwiatowy, rzepakowy, nawłociowy, spadziowy, lipowy, akacjowy, gryczany i wrzosowy. Babci w prowadzeniu pasieki pomaga najmłodsze pokolenie.


Pasieka Ojcowska - Stanisława Skotniczna

W otulinie lasu Ojcowskiego Parku Narodowego w miejscowości Smardzowice swoją pasiekę prowadzi Pani Stanisława Skotniczna. Właścicielka posiada tytuł Mistrza Pszczelarstwa.
„Pasieka Ojcowska” aktualnie liczy 40 rodzin pszczelich.
W pasiece można nabyć miody odmianowe oraz pyłek kwiatowy, propolis i wosk.
Specjalnością pasieki jest wytwarzanie świec oraz figurek z wosku pszczelego.


Pasieka Beskidzka - Irena Surma

Pasieka staccjnarna, znajduje się na terenie gminy Raciechowice oraz nad Jeziorem Dobczyckim, licząca 30 uli typu Apipol. Prowadzona od kilkunastu lat. Dzięki licznym kursom i tytułowi ,,Mistrz Pszczelarz" mogę zapewnić, że produkty z mojej pasieki są wysokiej jakości. Zajmuję się sprzedażą miodów odmianowych: spadziowy, lipowy, wielokwiatowy, mniszkowy, nektarowo-spadziowy. A także pyłku kwiatowego, propolisu i świec z naturalnego wosku pszczelego.


Gospodarstwo Pasieczne "Pasieka Szeligów” - Elżbieta i Przemysław Szeligowie

Rodzinna pasieka specjalizująca się w hodowli matek pszczelich oraz pozyskiwaniu wysokiej jakości produktów pszczelich, takich jak miód, pyłek oraz propolis.Obecnie pasieka liczący ok 150 rodzin pszczelich. Właściciele posiadają tytuły mistrza w zawodzie pszczelarz, a swoją wiedzą dzielą się prowadząc liczne zajęcia podczas kursów i szkoleń skierowanych do osób rozpoczynających przygodę z pszczelarstwem oraz pszczelarzy chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Prowadzą także zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach upowszechniające wiedzę o życiu pszczół i właściwościach produktów pszczelich.
W ich ofercie znajdują się najpopularniejsze miody czyli wielokwiatowy i rzepakowy, oraz miody odmianowe czyli lipowy, akacjowy i gryczany.


Pasieka stacjonarna - Wktor Szewczyk

Historia pasieki sięga roku 1925, kiedy to dziadek Kazimierz Szewczyk założył pasiekę. Następnie pasiekę przejął jego syn Wiktor Szewczyk, a po jego śmierci w 2006 roku pasiekę prowadzi jego syn też Wiktor.

Pasieka znajduje się w uroczej miejscowości Kostrze, w garbie tynieckim w pobliżu lasku Wolskiego w zakolach Wisły. Jest tu bardzo dobra baza pożytkowa. Mniszek, wierzba, akacja, lipa, a następnie nawłoć pozwalają na uzyskanie miodów odmianowych. Pasieka prowadzona jest jako pasieka stacjonarna. Ule w ilości 40 szt. typu Dadant komninowany z nadsatwką. Pasieka pozyskuje miody odmianowe: mniszkowy, akacjowy, lipowy, nawłociowy oraz wielokwiatowy. Z pozyskanego wosku produkuje węze, odlewa figurki oraz świece.