Pasieka wędrowna Chorzępów "Dolina Raby" - Jan Chorzępa
Pasieka rodzinna, liczy 130 rodzin pszczelich rozmieszczonych
na pasieczyskach w okolicach Krakowa oraz w Zubrzycy Górnej.
W sezonie wędruje na różne pożytki, głównie w okolice
Doliny Raby i Orawy.
W swojej ofercie posiada takie miody jak: rzepakowy, wielokwiatowy, akacjowy, lipowy, spadziowy oraz wrzosowy.
Pasieka „Nowinka" - Stanisław Górka
U podnóża Kamiennika Północnego na południu i Pasma Glichowca na północy, pośród lasów w miejscowości Zasań (gmina Myślenice) Pan Stanisław prowadzi swoją pasiekę, która obecnie liczy 60 rodzin pszczelich.
Pasieka oferuje miody odmianowe i spadziowe oraz pyłek kwiatowy, propolis i wosk.
Pan Stanisław specjalizuje się również w produkcji odkładów pszczelich.
Pasieka stacjonarna - Edward Kolarski
Pasieka pokoleniowa, prowadzona przez rodzinę Kolarskich od 1900 roku. Uzyskiwane z niej produkty pszczele to: miód wieloodmianowy, wosk, kit (propolis), pyłek kwiatowy.
Pan Edward specjalizuje się również w produkcji odkładów pszczelich.
Pasieka Guciów - Kazimierz Koterba
Pasieka powstała w roku 1990, i obecnie liczy 160 rodzin pszczelich.
Główna pasieka zlokalizowana we wsi Guciów Gmina Zwierzyniec (województwo lubelskie, powiat zamojski na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego), natomiast pasieka rozwojowa hodowlana jest na terenie Prądnika Białego w Krakowie.
W pasiece pozyskiwany jest głównie miód: spadziowy, leśny, akacjowy, lipowy, mniszkowy, nawłociowy, faceliowy i wielokwiatowy, a w zależności od roku również miód wrzosowy, pyłek kwiatowy czy propolis .
W celu urozmaicenia pożytku pszczelego prowadzę uprawy facelii i gorczycy która niewątpliwie wpływa na poprawę jakości otrzymywanych produktów pszczelich".
Pasieka Rezerwat Leśny, Kozie Kąty - Robert Łukasiewicz
Początki pasieki sięgają roku 1929, kiedy to zostało zasiedlonych pięć pierwszych uli przez Jana Łukasiewicza, we wsi Zarudzie koło Zbaraża. Założyciel pasieki, Jan, znalazł następcę w synu Robercie.
Gospodarka prowadzona jest w ulach styropianowych, co umożliwiło stworzenie pasieki wędrownej, Pnie rozwozimy w miejsca, gdzie cywilizacja nie zdążyła jeszcze zniszczyć tego, co najlepsze. Są to tereny czyste ekologicznie, o zdrowym, świeżym powietrzu i wysokim poziomie zadrzewienia.
Pasieka stacjonarna znajduje się w terenie uzdrowiskowym gęsto zalesionym między uzdrowiskami Busko Zdrój i Solec Zdrój. W sezonie część pasieki jest wywożona na pożytki.
Gospodarzy na ulach wielkopolskich: duży korpus gniazdowy i półnadstawki.
W swojej ofercie posiada miody odmianowe i pyłek kwiatowy.
Rodzinne Gospodarstwo Pasieczne - Alojzy Ogórek
W miejscowości Budzyń w gminie Liszki pośród pół, łąk i lasów swoją pasieką ma Pan Alojzy Ogórek. Pan Alojzy oferuje doskonałe miody gatunkowe oraz pyłek kwiatowy będący niezwykle cennym źródłem składników odżywczych.
Pasieka pszczela w Dobrej - Anna Olsza
Pasieka znajduje się w miejscowości Dobra, w Beskidzie Wyspowym, w samym sercu lasów bukowo-jodłowych.
Specjalnością pasieki jest miód spadziowy i miody nektarowe.
Pani Anna prowadzi swoją pasiekę w tradycyjnych, drewnianych ulach.
Pasieka Opoka - Aleksandra i Marian Opokowie
Pasieka sięga korzeniami roku 1860. Wyniesiona z domu rodzinnego tradycja oraz przejęcie części pasieki były początkiem przygody z pszczołami.
Obecnie licząca 150 rodzin pszczelich rozmieszczona jest w okolicach Doliny Bolechowickiej i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pozyskuje miody odmianowe (rzepak, akacja, lipa, spadź) oraz pyłek kwiatowy, propolis, pierzgę i mleczko pszczele.
Pasieka prowadzi hodowlę matek pszczelich oraz realizuje program krzyżowanicy linii AM.
Właściciele – Pani Aleksandra i Pan Marian posiadają tytuł mistrza w zawodzie pszczelarza od 1986 r.
Pasieka została założona w 1950 roku w Skawie koło Rabki przez Wojciecha Rapacza. Pani Olga zainspirowana pasją swojego ojca prowadzi ją do dnia dzisiejszego. To najstarsza część Pasieki Rodziny Królów, która dała jej swój początek.
W ofercie pasieki znajdują się miody wielkokwiatowy, rzepakowy, nawłociowy, spadziowy, lipowy, akacjowy, gryczany i wrzosowy. Babci w prowadzeniu pasieki pomaga najmłodsze pokolenie.
Pasieka Ojcowska - Stanisława Skotniczna
W otulinie lasu Ojcowskiego Parku Narodowego w miejscowości Smardzowice swoją pasiekę prowadzi Pani Stanisława Skotniczna. Właścicielka posiada tytuł Mistrza Pszczelarstwa.
„Pasieka Ojcowska” aktualnie liczy 40 rodzin pszczelich.
W pasiece można nabyć miody odmianowe oraz pyłek kwiatowy, propolis i wosk.
Specjalnością pasieki jest wytwarzanie świec oraz figurek z wosku pszczelego.
Pasieka Beskidzka - Irena Surma
Pasieka staccjnarna, znajduje się na terenie gminy Raciechowice oraz nad Jeziorem Dobczyckim, licząca 30 uli typu Apipol. Prowadzona od kilkunastu lat. Dzięki licznym kursom i tytułowi ,,Mistrz Pszczelarz" mogę zapewnić, że produkty z mojej pasieki są wysokiej jakości. Zajmuję się sprzedażą miodów odmianowych: spadziowy, lipowy, wielokwiatowy, mniszkowy, nektarowo-spadziowy. A także pyłku kwiatowego, propolisu i świec z naturalnego wosku pszczelego.
Historia pasieki sięga roku 1925, kiedy to dziadek Kazimierz Szewczyk założył pasiekę. Następnie pasiekę przejął jego syn Wiktor Szewczyk, a po jego śmierci w 2006 roku pasiekę prowadzi jego syn też Wiktor.
Pasieka znajduje się w uroczej miejscowości Kostrze, w garbie tynieckim w pobliżu lasku Wolskiego w zakolach Wisły. Jest tu bardzo dobra baza pożytkowa. Mniszek, wierzba, akacja, lipa, a następnie nawłoć pozwalają na uzyskanie miodów odmianowych. Pasieka prowadzona jest jako pasieka stacjonarna. Ule w ilości 40 szt. typu Dadant komninowany z nadsatwką. Pasieka pozyskuje miody odmianowe: mniszkowy, akacjowy, lipowy, nawłociowy oraz wielokwiatowy. Z pozyskanego wosku produkuje węze, odlewa figurki oraz świece.