Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
30-08-2020

/  Otwarte pasieki, do których zapraszamy 5 września


W sobotę 5 września zapraszamy do naszych pasiek, zastąpi to coroczny miodobraniowy kiermasz produktów pszczelich, który odbywał się na Placu Wolnica, poniżej zaproszenia od wystawców

Pasieka Danuty i Stanisława Feluś z Rybnej

"Pasieka D.S. Feluś" funkcjonuje od 18 lat. Położona jest w kilku miejscach na terenie dwóch gmin Liszki i Czernichów. Pozyskiwane przez nas miody to mniszkowy, rzepakowy, akacjowy, lipowy, wielokwiatowy, nawłociowy, spadziowy i w niektórych latach gryczany. Dodatkowo pozyskujemy pyłek pszczeli i kit (propolis). Zapraszamy na degustację i zakup miodu do naszej pasieki pod adresem Rybna ul. Miodowa 2. Dodatkowo będzie możliwość zakupu najlepszych win z lokalnej winnicy "Winnica Zagrabie" od naszych sąsiadów na ul. Miodowej 4 w Rybnej. Wszystkich chętnych na zakup miodu i win serdecznie zapraszamy.

Film prezentujący pasiekę KLIK

Pasieka Królów

Pasieka Grodzisko w Szczyrzycu

W ramach obchodów 27 Krakowskiego Miodobrania, w dniu 5 września od godz. 10-tej serdecznie zapraszam do pasieki hodowlanej w Krakowie przy ul. Wrobela 145a, dz. Podgórze.
Można będzie zobaczyć pawilon pszczelarski od wewnątrz, zajrzeć do środka ula, wywirować miód z ramek, samodzielnie wykonać świeczkę z wosku pszczelego,
Miodowa spiżarnia zaprasza na degustację miodów wraz z możliwością zakupu.


 „Pasieka na Koźlicy” ul. Zielona 4 w miejscowości Masłomiąca (przy drodze na Warszawę)

Pasieka powstała w 2010 roku dzięki ciekawości świata i szczęśliwym zbiegom okoliczności. Jeszcze pięć lat temu o pszczołach wiedzieliśmy tyle, że trzeba dodawać ramek, zakarmiać, odymiać i że pierwszy miód weźmiemy po roku cierpliwej pracy.
Zaczynaliśmy od trzech rodzin pszczelich skupiając się na początku naszego pszczelarzenia na pozyskaniu miodu na własne potrzeby.
Pasja i przyjemność obcowania z przyrodą sprawiły, że z roku na rok powiększaliśmy pasiekę. Z coraz większą odwagą szukaliśmy nowych miejsc i nowych pożytków. Obecnie nasza pasieka liczy kilkadziesiąt rodzin pszczelich.
Ciężka praca przy pszczołach, wytrwale zdobywana wiedza oraz rosnące doświadczenie pozwoliło nam prowadzić stacjonarną pasiekę oraz wywozić pszczoły na pożytki.
Nasza pasieka posadowiona jest w otulinie Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego
w Gminie Michałowice.
W swojej ofercie mamy miody nektarowe (wielokwiatowy, rzepakowy, akacjowy, gryczany i lipowy) oraz miód nektarowo-spadziowy.
 
powrót