Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
07-01-2020

/  Spotkanie opłatkowe


Tegoroczne spotkanie opłatkowe, ostatnie w kadencji obecnego Zarządu naszego Zrzeszenia, miało wyjątkowo uroczysty charakter. Na wstępie nasz Prezes, Przemysław Szeliga przypomniał, że w gościnnych progach Klasztoru Ojców Kapucynów spotkania opłatkowe Zrzeszenia odbywają się od 2004 roku. Wszystkim zebranym życzenia złożył i poświęcił opłatki Gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów Marek Misztalski.

Nie zabrakło tez serdecznych życzeń od zaproszonych gości: Prezesa Zarządu Koła Pszczelarzy w Kocmyrzowie Piotra Dominikowskiego i Prezesa Stowarzyszenia Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego Kazimierza Marszałka. Miłym i wyczekiwanym punktem spotkania było wręczenie Pszczelarskich Gwiazdek dla osób wyróżniających się szczególnym zaangażowaniem w minionym roku. Tym razem uhonorowani zostali: Andrzej Piątkowski, Stanisław Feluś, Sylwester Bełtowicz, Marta Sulińska oraz jeszcze 2 osoby, które z racji nieobecności na spotkaniu będą musiały zaczekać do najbliższego zebrania. Oprócz tradycyjnych już Pszczelarskich

Gwiazdek, pod zrzeszeniową choinką znalazły się też prezenty dla wszystkich członków zarządu, będące podziękowaniem za ich wytężoną kilkuletnią pracę. Jednych i drugich z pewnością ucieszyły piękne książki o tematyce pszczelarskiej. Także i Prezes znalazł pod choinką prezent – album ze zdjęciami pokazującymi w przekroju wydarzenia i osiągnięcia minionych 4 lat z serdecznym podziękowaniem.

Jak zwykle nie zabrakło tez wzruszeń, serdeczności, uścisków, a na stołach pysznych słodkości i wybornych trunków. Za te ostanie szczególne podziękowania dla naszych zrzeszeniowych kolegów z Winnicy Srebrna Góra i Winnicy Cuda Wianki.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystości na facebooku, link poniżej.

klik
 
powrót