Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
26-08-2017

/  Sadzimy drzewo miododajne

Serdecznie zapraszamy 31 sierpnia o godzinie 11.oo do Parku Jordana, gdzie wspólnie z Prezydentem Krakowa posadzimy drzewo miododajne.


Krakowscy pszczelarze na pamiątkę kolejnych edycji Krakowskiego Miodobrania począwszy od roku 2017 będą sadzić na terenie miasta drzewo miododajne. W tym roku będzie to lipa drobnolistna. Nektar wytwarzany przez kwiaty tego gatunku jest jednym z ważniejszych źródeł pokarmu dla pszczół i innych owadów zapylających. Lipa jest drzewem doskonale radzącym sobie w warunkach miejskich. Ze względu na długość życia drzewo to może nawet przez kilkaset lat stanowić źródło pożytku nektarowego i pyłkowego.

Drzewo posadzone będzie w Parku Jordana dnia 31 sierpnia 2017 o godzinie 11.00 wspólnie przez Pana Tadeusza Trzmiela Wiceprezydenta Miasta Krakowa oraz Przemysława Szeligę Prezesa Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich. Wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Krakowa, Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich ma zachęcać do wykorzystywania roślin miododajnych podczas nasadzeń na terenie miasta.

Trwały ślad, jaki pszczelarze chcą pozostawiać po każdym Miodobraniu wpisuje się w założenia miejskiego projektu „Pasieka Kraków”, którego partnerem jest Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich.
 
powrót