Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
12-06-2017

/  Pszczoły uczą dzieci segregacji śmieci


 Szanowni Nauczyciele,

zachęcamy do zaangażowania Państwa uczniów w projekt „Pszczoły uczą dzieci segregacji śmieci” realizowany przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych mieszkańców małopolski, poprzez akcję edukacyjną, której elementem jest zbiór plastikowych zakrętek w czasie wakacji. Finał akcji odbędzie się podczas XXIV Krakowskiego Miodobrania na Placu Wolnica w Krakowie w dniach 1-3 września, gdzie na największych zbieraczy będzie czekało wiele atrakcji. Dla każdego zbieracza, który przyniesie zebrane zakrętki przygotowaliśmy niespodzianki.


Na czym polega projekt?


Dzieci, które zgłoszą chęć udziału w projekcie „Pszczoły uczą dzieci segregacji śmieci” otrzymają na okres wakacji papierowe torebki do zbierania plastikowych zakrętek. Zebrane zakrętki należy przynieść na Plac Wolnica w Krakowie 02.09.2017 w trakcie XXIV Krakowskiego Miodobrania. Za przyniesione zakrętki każde dziecko otrzyma sadzonkę rośliny miododajnej i weźmie udział w zabawie pt. „Sprzątamy zaśmieconą pasiekę”

Jak się zgłosić?


Zgłoszenie szkoły w tym poszczególnych klas należy przesłać drogą mailową na adres biuro@zrzeszeniepszczelarzykrakowskich,pl do 30.06.2017 z podaniem ilości dzieci, które wezmą udział w akcji.
Po przyjęciu zgłoszenia, koordynator projektu zaopatrzy szkołę w akcesoria do zbierania plastikowych nakrętek tj.: woreczki papierowe do zbierania zakrętek, materiały informacyjno-edukacyjne oraz konspekt lekcji „Pszczoły uczą dzieci segregacji śmieci”.
Więcej informacji dotyczących finału akcji „Pszczoły uczą dzieci segregacji śmieci” będzie dostępne na stronie www.zrzeszeniepszczelarzykrakowskich.pl.


Zapraszamy!
 
powrót