Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
13-08-2020

/  Wirtualne miodobranie - 27 Krakowskie Miodobranie
Rok temu o tej porze dopinaliśmy ostatnie szczegóły organizacji naszego dorocznego święta na Placu Wolnica. Tymczasem rok 2020 na zawsze zapisze się w historii jako rok pandemii, rok w którym wszystko stanęło do góry nogami. Bardzo chcielibyśmy celebrować tradycję Krakowskiego Miodobrania, ale tym razem nie będziemy mogli spotkać się na Placu Wolnica. Jednak nie załamujemy rąk tylko zabieramy się do pracy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału tej jedynej i niepowtarzalnej, wirtualnej wersji 27 Krakowskiego Miodobrania. Nie pójdziemy w radosnej Paradzie Pszczół, ale mamy do zaproponowania program nawiązujący do najlepszych tradycji tego święta.

Uwaga!

31.08.2020 - 4.09.2020 

Akcja krwiodawstwa pod nazwą KRWIOBRANIE! – od poniedziałku 31.08 do piątku 04.08 – można oddać krew w dowolnym miejscu w Polsce i wziąć udział w losowaniu miodarki. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zdjęcie z punktu krwiodawstwa z uwiecznionym momentem oddawania krwi i zamieścić je na FB pod postem związanym w Krwiobraniem. Więcej szczegółów znajdziecie w treści posta. Będzie też II edycja konkursu fotograficznego „Pszczoły i przyjaciele”.

5.09.2020

Wybrane pasieki członków Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich otworzą swoje podwoje i zaproszą Was do siebie. Lista pasiek wraz z adresami już wkrótce.

6.09.2020

11:00 Msza Święta Pszczelarska w Kościele Świętej Katarzyny przy ul. Augustiańskiej 7

Po Mszy udamy się w rejon Barbakanu na Krakowskie Planty, tam odbędzie się pasowanie młodych pszczelarzy oraz sadzenie drzewa miodobraniowego. W tym roku będzie to lipa drobnolistna Tilia cordata


Szczegóły już wkrótce!
 
powrót