Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
04-01-2024

/  Zaopatrzenie w węzę na rok 2024

Jak co roku rusza akcja wymiany wosku na węzę. Tradycyjnie korzystamy ze sprawdzonej wytwórni Gospodarstwo Pasieczne Miód Podkarpacki z Krosna.


Pszczelarki i Pszczelarze,

Jak co roku rusza akcja wymiany wosku na węzę. Tradycyjnie korzystamy ze sprawdzonej wytwórni Gospodarstwo Pasieczne Miód Podkarpacki z Krosna. Węza jest grubsza od powszechnie dostępnej w handlu (w rozmiarze wielkopolskim 15-16 arkuszy na kilogram). Istnieje możliwość zamówienia dowolnych rozmiarów. Węzę w ramach akcji organizujemy na zasadzie wymiany za wosk, plus dopłata za przerób.

Kalkulacja wygląda następująco
1 kg wosku (-5% na zanieczyszczenia) + 7,00 zł lub 8,00zł (w zależności od łącznej ilości wymienionego wosku) + koszty transportu (zależne od ilości przywiezionej węzy) =1 kg węzy

Wosk zbieramy w dniach 16, 23 oraz 30 stycznia 2024 (wtorki) w Klubie przy ul. Kołłątaja 14/11 w godzinach 18.00-20.00

Przygotowanie wosku
Wosk przeznaczony na wymianę musi być sklarowany i dobrej jakości. Ważne! Wosk lub opakowanie, w którym jest dostarczany należy opisać imieniem i nazwiskiem właściciela.

Wpłaty
Wpłaty na przerób będzie przyjmował Sylwester Bełtowicz podczas odbioru węzy.

Węza będzie do odbioru w pierwszej połowie marca również w klubie. O terminach odbioru poinformujemy w późniejszym czasie.

Za akcję wymiany odpowiedzialny jest Sylwester Bełtowicz (606767494)
 
powrót