Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
03-03-2023

/  Refundacje 2023

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń refundacyjnych na 2023 rok.


OD DZISIAJ 03 MARCA DO 15 MARCA

można zgłaszać zapotrzebowanie na zakup leków, matek/odkładów oraz sprzętu, które będą podlegać refundacji w ramach realizowanego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.

Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się ze wszystkimi informacjami zawartymi poradniku refundacyjnym oraz w opisach poszczególnych projektów w aplikacji ZPK. Prosimy również o nieodkładanie składania wniosków na ostatnią chwilę. W przypadku zawirowań, niejasności, będzie czas na ich rozwiązanie.

PORADNIK REFUNDACYJNY

Wszystkie istotne informacje dotyczące realizacji projektów są zawarte w Poradniku Refundacyjnym, który można pobrać klikając w poniższy przycisk. Poradnik znajduje się również na naszej stronie internetowej w zakładce O nas - do pobrania.

SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKU

Wnioski można składać wyłącznie poprzez aplikację Klubową ZPK. Informacja o tym, jak się zarejestrować/ zalogować była przekazywana na comiesięcznym zebraniu w styczniu, wysyłana mailowo oraz jest zamieszczona na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się link do instrukcji. Wnioski będzie można edytować do 15 marca czyli do dnia zamknięcia naborów. W wyjątkowych przypadkach osoby, które z przyczyn obiektywnych nie mogą złożyć wniosku przez aplikację mogą uczynić to telefonicznie. Od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych między 18:00 a 20:00 od tych osób przyjmie zamówienie i wprowadzi do aplikacji kol. Andrzej Kulig (tel. 508-378-786).


SPRZĘT I PSZCZOŁY

Do wniosku na sprzęt należy dołączyć ofertę na sprzęt, który planujecie zakupić. Oferty najczęściej są dostępne na stronach producentów sprzętu, można je pobrać. Po złożeniu wniosku ofertę należy przesłać na adres biuro@zrzeszeniepszczelarzykrakowskich.pl w tytule wpisując
imię i nazwisko + oferta do wniosku.

Przy składaniu wniosku na matki i odkłady konieczne będzie podanie cen netto i brutto oraz nazwy hodowcy lub producenta odkładów.
Informacja o producentach odkładów rekomendowanych przez nasze Zrzeszenie, znajduje się w informacjach dot. projektu sprzęt w aplikacji.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

Udział w projektach refundacyjnych mogą wziąć wyłącznie te osoby, które mają uregulowane składki za rok 2023. Osoby, które jeszcze nie mają opłaconych składek mogą nadrobić zaległości przed złożeniem wniosku. W zależności od sposobu wykonania płatności inny jest czas
jej księgowania i wprowadzenia do systemu.

1. Płatność przelewem na konto - czas księgowania płatności to 3 dni. (aby wziąć udział w refundacjach składki tą drogą należy opłacić do 12.03.2023)

2. Płatność przez aplikacje ZPK - księgowana jest w czasie rzeczywistym. (składki można opłacić w procesie wypełniania wniosku na refundację)

Informacja o składkach

CO DALEJ?

w przypadku matek, odkładów i leków
Informacja o wysokości kwoty oraz sposobie jej wpłaty zostanie przesłana po otrzymaniu informacji z ARiMR o wysokości dotacji dla poszczególnych pszczelarzy (koniec kwietnia).

w przypadku sprzętu
Wysokość refundacji zależna będzie od środków przyznanych przez ARiMR pod koniec kwietnia. Informacja dotyczącą terminu podpisywania umów, będzie podana w późniejszym czasie.

Uwaga!
Wnioski, które testowo składane były przed 3 marca zostały anulowane.


POWODZENIA ;)

W imieniu Zarządu
Monika Leleń
 
powrót