Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich

/  Na bieżąco

Wystawa edukacyjna pt. „Pszczoły mówią do nas”

21 sierpień

Wystawa edukacyjna pt. „Pszczoły mówią do nas” jest częścią „Krakowskiego Miodobrania” - cyklicznej, corocznej imprezy, organizowanej nieprzerwanie od dwudziestu trzech lat przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich na Placu Wolnica (w tym roku w dniach 1-3.09.2017 r.).

Tytuł wystawy nawiązuje do interakcji pomiędzy pszczołami i człowiekiem, pokazując jak za pośrednictwem pszczoły miodnej możemy zorientować się w skutkach zmian w środowisku naturalnym.

Wystawa składa się z 20 kolorowych plansz przedstawiających w syntetyczny i przystępny sposób ciekawe informacje o życiu pszczół, ich biologii, zachowaniach, środowisku występowania, a także wiedzę o produktach pszczelich i ich właściwości zdrowotnych. Formę poszczególnych plansz opracowano w sposób zapewniający przyciągnięcie uwagi dzieci i młodzieży (kolorowe, dowcipne wizerunki pszczół w różnych fazach aktywności). Jednocześnie treść opisów pozwala na przekazanie widzowi ciekawej wiedzy, na wysokim poziomie merytorycznym. Końcowy fragment wystawy daje możliwość zweryfikowania niektórych obiegowych, często błędnych opinii na temat produktów pszczelich oraz zachowań człowieka w interakcji z pszczołami.

Twórcami wystawy są pszczelarze-praktycy zajmujący się od lat nie tylko hodowlą pszczół w pasiekach produkcyjnych ale też wymagającą wiedzy specjalistycznej hodowlą matek pszczelich.

Serdecznie zapraszamy do oglądania.